újszülött Bálint
Bálint blogja

Szülés után a kórházban

Miután a szülés után még aznap sikerült felkelnem, így maradt, hogy 3 napot kell ott eltöltsek.
Ebből az első éjszakám még az intenzíven volt. Persze nem tudtam aludni, alig vártam, hogy reggel legyen és elhozhassam Bálintot.

Az ismerősök ajánlására külön szobát kértem. Mivel a többi kórterem 6-8 ágyas volt. Azt tanácsolták, hogy próbáljak inkább pihenni, mert a szülést vagy most pihenem ki vagy soha. Ha azonban több anyukával vagyok együtt, lehet az én babám nyugodt és alszik, de 8 babából egy biztos mindig ordítani fog és nem fogok aludni.
Így külön szobába költöztem másnap reggel.

Még délelőtt elhoztam a Fiam. Egy bevásárló kocsihoz hasonló műanyag fekhelye volt. Abban tologattuk őket a folyosón. Még az újszülött osztályon egy nővérke egyszer megmutatta mit kell csinálni a babával ,ha pelust kell cserélni. Megmutatta, hogyan próbáljam szoptatni és utamra engedett.

És itt már éreztem a kapcsolat analízis hatását. Bálint olyan volt, amilyennek a pocakban láttam. Nyugodtan feküdt, nézelődött. Minden érdekelte. Ha ránéztem és beszéltem hozzá mosolygott.
Igazából én voltam kicsit ideges, hogy mit fogok vele kezdeni. Még bennem élt a szülés, hogy itt a Fiam, de felfogni még nem tudtam.
Azonban érdekes és csodás a természet, mert a fájdalmat, amit tegnap elviseltem már felidézni sem tudtam, bármennyire is próbáltam. Nem is tudtam már mihez hasonlítani. Akár most rögtön újra belevágtam volna.
A pelenkázást is próbáltam úgy csinálni, ahogy mutatták, persze egy kis csöpp törékeny testet mozgatni nem volt könnyű.
Közelgett az este. Visszavittem őt az osztályra, mert a fürdetés ott zajlott. Majd érte mentem. Mivel még nem evett semmit és persze tejem sem volt – állítólag a császár után nehezebben jön meg a tej, nekem még ehhez a stressz is hozzájött – megkérdeztem a nővéreket, mit csináljak.

Közölték velem, hogy a baba 3 napos tartalékkal jön a világra, tehát nem kell ennie, majd ha hazamentem, na azt majd oldjam meg.

Azért adtak egy dudliban neki vizet (mint később kiderült cukros víz volt, tehát bármennyire is nem akartam cukrot a babámnak, rögtön az első volt amit kapott).

újszülött osztály a kórházban

Éjjel féltem elaludni. Figyeltem lélegzik-e a Pici, de persze ő édesdeden szunyókált. 3 óránként ébredt fel, mint az óramű és persze éhes volt.

Nekem azonban se tejem, se semmi más. Így maradt a cukros víz, amiből kaptunk kerek 1 dl. Hát ez már akkor is két korty volt nekünk. (A Fiam egy kiskacsa a mai napig is.)
Utána hiába akartam neki babavizet adni, az már nem kellett.
Szerencsére sikerült elringatnom és éhen ő elaludt. A szívem szakadt meg. Sírtam, hogy milyen anya vagyok, hogy még megszoptatni sem tudom, pedig annyira szeretném. Ő pedig sír, mert éhes.

Az utolsó napunk jól telt. Persze hiába voltam külön, látogatókat nem tudtam fogadni, mert épp járvány miatt karantén volt, illetve látogatási tilalom. Persze ettől még az apukák felmentek, annál is inkább, mert a hazatérő anyukákat, akár friss sebbel is kötelezték arra, hogy egymaga cipelje le a babát, meg az összes cuccát, hisz fel nem mehet senki.
Úgyhogy lázadás volt minden nap.

A kicsi Drága egész nap aludt, vagy kíváncsian szemlélődött.
Engem igazából meg sem néztek a 3 nap alatt, függetlenül attól, hogy milyen volt a szülésem. Csak a kötelező injekciókat kaptam meg, de sokszor azért is szólni kellett.

Bálinttal a kórházbanEste újra fürdetésre mentünk. Amit volt szerencsém megnézni. Futószalagon egymás mögött álltak a nővérkék, mindegyik kezében egy ordító baba, majd gyorsan a folyó víz alá dugták és jól megsikálták. Én csak álltam, néztem Bálintot, aki ezt is kíváncsian leste csak és azért imádkoztam, hogy nehogy most utálja meg egy életre a vizet.

Majd a szobába indulás előtt még kértem újra cukros vizet, amit gyorsan a kezembe nyomtak. Már a szobában néztem, hogy a dátum rajta – mert mindegyik dudlin cserélgették, hogy mikori a víz benne – legalább 3 napos.
Mondom klassz, a fiam még meg sem született és akkori cukros löttyöt kap.
Az éjjel ugyanúgy telt, mint az előző. Nyugodt volt. Egyszer ébredt fel, mert éhes volt, de a cukros víz megtette a hatását.

A harmadik nap reggelén már nagyon vártam, hogy induljunk haza. Még délelőtt le kellett menni egy vérvételre. A Picinek megszúrták a sarkát (erről majd az egészség részben olvashattok).

Azt hiszem itt jött ki belőlem először az anyatigris, vagy az anyai ösztön.
Az újszülött osztályon épp nem volt senki. Gyorsan lementünk, Bálintot megszúrták a sarkán. Az akció mellett egy másik nővérke mobilozott. Persze amikor Bálint megkapta a szúrást ordítani kezdett. Azt hittem én is elsírom magam, mikor is a telefonáló nővér közölte:

– Nem hallom, mit mondasz, mert itt ordít egy gyerek.

De ezt olyan hangsúllyal és mellé lefitymálva nézett a Fiamra, hogy azt hittem ott azon nyomban képen törlöm (persze a hormonok is tomboltak még bennem).
Ezután még egy orvos megnézte Bálint minden funkcióját. A hallást, a mozgást stb. És persze a Kicsim itt is adta magát. Rögtön mosolygott rá. Erre a doktornő felkiáltott:

– Gyertek ezt nézzétek meg, ilyet még nem láttatok, hát mosolyog.

Aztán jött a következő döbbenet, hogy tartja a fejét is.
Hát persze, hisz úgy sokkal többet tudott látni. (Szóval az analízis megmutatta az előnyeit.)
Végre mehettünk haza. Összepakoltunk. Bepakoltam a Fiam a babahordozóba. És hazavittük.

Otthon semmi nem volt neki új, úgy nézett körül, mint aki már járt itt. És igazából így is van. A pocakban már mindent látott.:)
De erről majd a folytatásban.

a kórházból hazafelé